fbpx

Blogi

8 nippi, kuidas muuta kodu lapsele turvaliseks

Lapsed kasvavad kiiresti ja hakkavad roomama enne kui sa arvatagi oskad. Enamasti hakkavad siiski beebid roomama 6-9 kuu vanuselt. Kätel ja põlvedel liikumine tekitab lastele erinevaid uusi ohtusid, mille eest vanemad peavad võsukesi kaitsma. Enne lapsukese roomama hakkamist võiksid vanemad kodu turvalisemaks muuta, et laps endale (ja kodule) viga ei teeks. Tõime välja mõned huvitavad punktid, millega tuleks arvestada ning kuidas saaks kodu lapsele turvaliseks muuta.

 

8 nippi kodu lapsele turvaliseks muutmisel

 

1. Suur oht on pistikupesad ja lahtised juhtmed. Kõige kindlam oleks vabad pistikupesad kaitsta spetsiaalsete katetega. Samuti tuleks pistikupesast välja tõmmata kõik juhtmed, mis hetkel kasutusel pole. Ja kui juhtmed on pidevalt kasutuses, võiks need olla siiski lapsele kättesaamatus kõrguses või hoopiski peidus.

2. Trepid on teine suur oht, kust laps võib alla kukkuda. Ka selleks on olemas igasugused lahendused, näiteks trepikaitsed/-väravad, mis ei lase lapsel trepi peale hulkuma minna. Selliste kaitsepiiretega saab hoida lapsi eemal ka tubadest, kuhu tal veel asja ei ole.

3. Laps on suured ronijad ja turnijad, kuid võivad endale sellega tõmmata kaela hulganisti probleeme, sh ka mööblit ennast. Kõige õigem oleks hoida kõik sellised asjad rohkem kui meetri kõrgusel. Ka lastetoas jäägu kõik ebavajalik kõrgemale, kuid mänguasjad võiksid olla siiski lapsele käeulatuses, et ta vastavalt oma tahtmisele saab mängida just sellega, mis tuju tal parasjagu on. 

4. Nurgad, kuhu laps võib otsa kukkuda või ennast ära lüüa, saab katta pehmendustega.

5. Lukusta kapid ja sahtlid. Lapsed on uudishimulikud ning peavad avastama iga sahtli ja kapi kaasa arvatud nende sisud. Siiski oleks soovitatav sahtlid ja kapid, mille uksed jäävad lapsele käeulatusse, lukustada lukustada spetsiaalsete turvalukkudega

6. Ravimid, puhastustarbed ja muud kodukemikaalid tuleks samuti peita lapse eest turvalisse kohta. Ainult tikkude niisutamisest ei piisa. 

7. Ära jäta asju ripakile, sest kõiki väiksemaid asju tahab laps hammastega testida. Kui suhu mahub, võib see ka mööda söögitoru alla minna, kui ta just kuskile kinni ei jää. Ja see on paha-paha.

8. Koduloomad peavad samuti harjuma lapsega ja vastupidi. Seetõttu tuleks alguses neid sõbralikult üksteisele tutvustada ja jälgida, kuidas nende läbisaamine on. Arvesta sellega, et halb läbisaamine on hea ja samas ka liiga hea läbisaamine on hea, sest siis võivad nad koos pahandustesse sattuda. Partners in crime.

(https://www.youtube.com/watch?v=WoktmzsFdZo)